POHYB

Improvizační rána

Milí přátelé, 
Srdečně Vás zvu na sobotní improvizační rána v Kontinuu. Přijďte společně se mnou proplout z mnohdy hektického tempa pracovního týdne, do klidného víkendového spočinutí. 
Pojďte se vrátit do těla, uvolnit sevření svalů a jen si chvilku užívat přítomnost, hrát si, pustit se z pomyslného vodítka kontroly. Pojďte nechat promluvit tělo i duši. Jen tak, protože můžete. 

Společně se pokusíme vytvořit prostor bezpečný na tolik, abychom v něm mohli být odvážní uvolnit se do neznáma. Budeme experimentovat s představivostí, budeme se svobodně hýbat, budeme se učit věřit svému tělu, naslouchat vlastním potřebám a hledat své hranice. Improvizační techniky a cvičení zahrnuté v této lekci budou směrovány především na pohybovou improvizaci, ale zkusíme si i práci s hlasem. Ochutnáme něco málo ze somatického pohybu, kontaktní improvizace, dramatické improvizace, site-specicfic praxe, sebepoznávacích her, současného tance, narativní improvizace, imaginace, mindfulness a dalších disciplín. V rámci naší společné praxe se budeme snažit poznávat své naučené mechanismy, zažité vzorce pohybu a hledat nové cesty. 

Lektorka Anna Pecinová

Vystudovala jsem obor Tanec a Choreografie. V průběhu života jsem se věnovala mnoha formám pohybu (gymnastika, balet, scénický tanec, somatický pohyb, jóga..). Nejzásadněji mě ale ovlivnila kontaktní improvizace od které se začal odvíjet můj zájem o zkoumání vztahu lidského těla a mysli. V posledních letech jsem se hodně zabývala psychologií traumatu a postupně zjišťuji, že naše mysl a emoční prožívání se od těla prostě nedá oddělit. S tímto tématem mě baví pracovat a neustále se ve své praxi učím něčemu novému o tomto pozoruhodném propojení. Budu moc ráda, když se ke mě přidáte na této cestě. 

Přihlašování přes email annapecinova.pohyb@centrum.cz

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *