O Kontinuu

Jak to tak bývá, na začátku stál jeden sen. Já se jmenuji Péťa a už během studia na vysoké v Liberci, Hradci Králové a Olomouci jsem ve volném čase se zapálením studovala tajemství pohybu, tance a lidského doteku. Zároveň jsem už v té době pořádala své vlastní akce s názvem Umění pohybu.

Po přestěhování do Liberce jsem pro své vlastní lekce začala shánět ty ideální prostory – zároveň vzdušné i útulné, stejně tak vhodné pro dynamické pohyby jako i chvíle zklidnění. Hledání ale bylo marné, v nejrůznějších „tělocvičnách“ bylo málo prostoru nebo nevyhovující podlaha či další nástrahy, v nejhorším případě vše najednou.

Smutek z neúspěšného hledání se ale nesměl přetavit v rezignaci. Samotný prostor je totiž pro pořádání lekce a dojem z ní stejně důležitý jako její obsah. Pár dalších let jsem strávila prací a cestováním v Anglii a Kanadě. Také zde jsem prošla řadou tanečních, pohybových a dotekových kurzů, v rámci kterých jsem měla možnost inspirovat se řadou krásných prostorů.

A když jsem po návratu do Liberce slyšela stýskání po podobném prostoru i od dalších kolegyň, rozhodla jsem se k akci.

V roce 2019 jsme spolu s mými podporujicími rodiči a úžasným mužem našli jedno vyhovující podkroví v Harcově, které jsme začali přetvářet do oné vysněné podoby. Práce bylo více než dost, ještě stále je. Na šikovné ruce čekala podlaha, střešní okna, tvorba šatny a všudypřítomné nádherné dřevěné prvky.

Při úpravách nás nezastavila ani karanténa v roce následujícím, ani naše těla volající po odpočinku. Výsledkem je Kontinuum, které je tady pro Vás.

Dnes je Kontinuum prostor vhodný k pořádání skupinových i individuálních aktivit pro muže i ženy, děti i nejstarší. Vzdušné a zároveň útulné podkroví nabízí zázemí pro volný pohyb prostorem, ale i klidné sezení až pro 30 osob.

K pohybovým lekcím slouží změkčená a odtlumená část podlahy ve středu hlavní místnosti, která nabízí plochu zhruba 70m². Klidová setkání zase ocení dostatek míst k sezení či ležení.

Kontinuum ale není pouze hlavní sál. Součástí prostoru je i sociální zařízení (dvě oddělené toalety a koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem), uzavíratelná převlékárna a předsíň s úložnými prostory pro návštěvníky. V hlavní části se nachází recepční pult se skříňkami pro základní kuchyňské vybavení. K dispozici je mikrovlnná trouba na ohřátí přinesených potravin a rychlovarná konvice na přípravu teplých nápojů. V zadní části hlavního prostoru je uzamykatelná místnost, která slouží kromě jiného jako sklad potřeb a pomůcek pro jednotlivé aktivity.